top of page
wolontariat ZS3 Wrocław
"DZIAŁALNOŚĆ WOLONTARIATU prowadzi
do doświadczenia, że CZŁOWIEK W PEŁNI realizuje się wyłącznie wtedy, gdy KOCHA I DAJE SIEBIE innymJan Paweł II

:) CO ROBIMY ? :)

 

 

„Słodkie czwartki”

W czwartki w naszej szkole są sprzedawane ciasta, upieczone przez naszych wolontariuszy. Dzięki zebranym funduszom udało się nam wesprzeć wiele ważnych projektów i przekazać pieniądze potrzebującym chorym dzieciom, wspomóc fundusz stypendialny, działalność UNICEF-u, wspomóc imprezy świąteczne dla niepełnosprawnych dzieci, a także szkolny program „Adopcji Serca”.

 

„Nakrętki dla Hospicjum”

Realizujemy program „Nakrętki dla hospicjum”, zbieramy plastikowe nakrętki, z których Fundacja Domowe Hospicjum dla Dzieci pozyskuje środki finansowe dla dzieci z hospicjum. Za uzbieranie największej ilości nakrętek nasi wolontariusze w nagrodę mogli pomalować tramwaj. Tramwaj „Dobrej Energii”  jeździ  po ulicach naszego miasta, promując wolontariat oraz potrzebę pomocy dla Hospicjum.

 

„My dla świata”

To program, który jest propozycją Stowarzyszenia „Nowa Rodzina”  / „Żyj kolorowo” / i polega na zaangażowaniu młodzieży szkół wrocławskich w działalność wolontariatu na rzecz środowiska lokalnego. Zadaniem  jest rozpoznanie potrzeb otoczenia, zaplanowanie działań  i podjęcie współpracy z placówkami oświatowymi, socjalnymi, opiekuńczymi. W ramach tego programu nasi wolontariusze podejmują dyżury w instytucjach opiekuńczo-oświatowych, tj Przedszkole 58, świetlica szkolna przy SP 28, czy też świetlica środowiskowa „Muchoborek”. Wolontariusze systematycznie odwiedzając placówki, przyglądają się pracy wychowawców i współpracują z nimi, samodzielnie animują gry i zabawy z dziećmi oraz pomagają im w nauce. Dzięki temu zdobywają nowe kompetencje społeczne oraz komunikacyjne.

 

„Pola Nadziei”

 Jest to międzynarodowy projekt, polegający na sadzeniu żonkili, które wiosną są rozdawane podczas kwest. Zadaniem kampanii „Pola Nadziei” jest propagowanie niesienia bezinteresownej pomocy, zasad opieki paliatywnej oraz promocji wolontariatu. Posadziliśmy wokół naszej szkoły prawie 2000 cebulek, które do dzisiaj pielęgnujemy. Każdego roku kwestujemy w szkole, przy kościołach i w centrach handlowych. W akcje zaangażowanych jest ok. 50 wolontariuszy. Wcześniej uczniowie przygotowują ogromną ilość papierowych żonkili, które także rozdawane są podczas kwest. Przez 3 lata zebraliśmy ponad 10 tyś. zł na rzecz Hospicjum.

 

Współpraca ze Stowarzyszeniem GAR (Grupa Aktywnej Rehabilitacji) – Międzynarodowy Turniej Tańca Towarzyskiego „Integracja”.

Corocznie pomagamy w organizowaniu turnieju. Wolontariusze pracują przy dekoracjach sali, przyjmowaniu zawodników, obsłudze bufetu, wypisywaniu dyplomów czy wręczaniu nagród uczestnikom. Podejmują się odpowiedzialnych zadań w czasie konkursu, czuwają nad potrzebami par tanecznych poruszających się na wózkach inwalidzkich.

 

Współpraca z fundacją „Świat na tak” w ramach konkursu „Ośmiu Wspaniałych”

Corocznie przystępujemy do konkursu, prezentując działania poszczególnych wolontariuszy a także całej grupy. Dwukrotnie nasz wolontariat został wyróżniony grupowo i dwóch naszych wolontariuszy znalazło się w śród „Ośmiu Wspaniałych”.

 

„Dzień Papieski”

Współpraca z Fundacją Dzieło Nowego Tysiąclecia – kwestujemy na stypendia dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin w ramach Dnia Papieskiego.

Podejmujemy współpracę z organizacjami młodzieżowymi, pożytku publicznego, placówkami oświatowymi. Współpracujemy z MCIiR, /Młodzieżowym Centrum Informacji i Rozwoju/, IES /Instytutem Edukacji Społecznej/, Radą Osiedla, zaprzyjaźnionymi szkołami i przedszkolami, parafią, Akcją Katolicką, wolontariatem senioralnym, organizując imprezy  o charakterze charytatywnym.

 

SPOTKANIA:

Spotkania odbywają się w każdy piątek na 8 godz. lekcyjnej, w sali 205

 

OPIEKUN:

 

Anna Okurowska

bottom of page